Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chupacabra

11. 1. 2010

Krvelačný tvor, který po sobě zanechává stovky velice zvláštním způsobem zardoušených domácích zvířat. O původu tohoto monstra se spekuluje již od jeho prvního objevení, kdy po sobě zanechal 300 zardoušených koz. Kozy ale nebyly zardoušeny obyčejným způsobem, který je typický pro většinu masožravých zvířat, byla jim navíc vysáta veškerá krev z těla.

 

První zprávy o Chupacabře, což znamená ve volném překladu ze španělštiny ,,ten, co vysává kozy?, se objevily v roce 1995 na ostrově Portorico v Karibském moři. Hlavním námětem tehdejších zpráv bylo, jako každoročně, velké sucho. Vše se ale změnilo, když tamnímu šerifu Ismaeli Aguayo přišlo hlášení od farmářů, že jim nějaký neznámý tvor doslova vysál 300 domácích zvířat, hlavně kozy, králíky a slepice.

Obrazek

Netrvalo dlouho a Chupacabra se stal celosvětovou celebritou, hlášení o jeho výskytu přicházela z celé Latinské Ameriky. Madeline Tolentino a její matka byly jedny z prvních obyvatel Portorica, kteří spatřili Chupacabru na vlastní oči. ,,Vypadal jako z jiného světa, měl malou tlamu, červené oči a vypadal jako klokan, dokonce i trochu zapáchal? popsala Madeline své setkání s tímto tvorem. Hlavně z této výpovědi vyvstaly pozdější dohady o vesmírném původu Chupacabry.

Obrazek Pohyboval se neskutečnou rychlostí, během jednoho roku přišla hlášení o jeho pozorováních z celé Latinské Ameriky. V roce 2000 se objevil ve Floridském Miamy, konkrétně ve městě Everglates, kam přijel lovec mimozemských záhad Virgilio Sanchez, který se zkoumání Chupacabry zabývá již několik let. Na místě, kde se Chupacabra ukázal v plné své síle (opět vysál několik koz a slepic), Virgilio odebral vzorky stop a chlupů na analýzu DNA, které poslal soudní doktorce do specializované laboratoře.

Pojďme si teď ale blíže přiblížit spekulace o možném původu Chupacabry. Jak již vyplynulo z předchozího textu, první možný původ tohoto zabijáka koz je z vesmíru. Mnoho svědků ho přirovnává k ITmu, který neměl to štěstí a zůstal tu. ObrazekJedna svědkyně dokonce vypověděla, že ho nejen spatřila, ale dokonce se s ním telepaticky spojila. Mnoho popisů opravdu na ITho sedí: 120-150 cm vysoký, tmavá kůže, kolébavá chůze. Ostatní zase ne: hlava opice, nohy klokana, šupinatá kůže...

Proč se tento zajímavý tvor objevil poprvé v Portoricu? Vysvětlení podporuje teorii o mimozemském původu. V Portoricu se totiž nachází obrovská anténa, zkoumající mimozemský život. Právě takováto anténa, která vysílá radiové vlny, by ono UFO mohla přitahovat.

Ale pojďme zpátky na zem, další z teorií, vysvětlující původ Chupacabry je teorie o mutaci pozemského druhu hmyzu. To by vysvětlovalo tu vysátou krev, podobně jako komár, by měl mít Chupacabra sosák, ale dovedete si představit metrového komára?

Další z teorií je únik geneticky upraveného tvora z laboratoří CIA, která se na Portoricu opravdu bohatě angažuje, protože v USA má ze zákona zakázány veškeré pokusy a podobné operace. Je všeobecně známo, že se USA během války ve Vietnamu snažily zastrašit Vietnamce, bájným pralesním upírem. Dokonce nechávali vysát těla svých vojáků a rozmístili je po pralese, tak, aby je Vietnamci nalezli. Je možné, že něco podobného se pokoušela CIA opravdu vytvořit?

Poslední možností, která se jeví asi nejpravděpodobnější je pes. Obyčejný domácí pes, který zdivočel. Akorát zde plno věcí nesedí. Jak se mohl tak rychle přesunout přes půl zeměkoule? Jak to dokázal, je vysát? A konečně: Proč je neroztrhal a nesežral, jak tomu většinou bývá? Tuto teorii také potvrdily testy DNA. Všechny chlupy nalezené na místech napadení patřily psovi domácímu.

Máme k dispozici 4 teorie o původu pralesního upíra Chupacabry, ale pro žádnou z nich nemáme pádné důkazy, všechny jsou pouze teorie. Tento fantom Latinské Ameriky bude ale přežívat v lidském podvědomí ještě několik generací, možná se jeho pravá totožnost jednou prokáže.

ObrazekObrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Husťon

(Drňák, 18. 11. 2011 23:04)

jo to existuje já to viděl !!!!!!!!!!málem mě to vypilooo!!!!!!!!!!!! ve stredomori

Re: Husťon

(toti, 10. 2. 2013 22:38)

nerim ti

divny

(toti, 10. 2. 2013 22:36)

to neni pravda neveim tomu

krasa

(aneta007, 10. 4. 2011 8:07)

Mooooc se vam to povedlo .Je to jak ma byt.

chupacabra

(Diana, 27. 11. 2010 19:35)

Nemáte doopravdické foto?